F.A.Q.

 

 

  • Firma „Jeden”?

Chociaż firma działa od 2007 roku, z nowym profilem działalności  wystartowaliśmy w połowie 2014 roku! Kim jesteśmy i czym się zajmujemy możesz przeczytać w dziale O Nas

 

  • Co oferujecie programistom i innym specjalistom IT?

Specjalizujemy się w pozyskiwaniu programistów do projektów na terenie państw UE ( głównie Niemcy, Austria i Wielka Brytania ). Dzięki temu, iż są to przeważnie projekty dla znanych światowych koncernów a praca jest na zasadzie kontraktu to możemy zaproponować znacznie wyższe stawki godzinowe a także szeroki wachlarz ofert pracy. Dodatkowo możesz zaznaczyć jakie technologie Ciebie interesują czy chcesz zajmować się programowanie aplikacji na Androida czy też bardziej czujesz się specjalistą SQL-a i JPA. Rozmawiając z naszymi klientami uwzględnimi twoje preferencje.

 

  • Czym są kontrakty w IT?

Mianem kontraktu nazywamy ofertę pracy (w naszym przypadku najczęściej za granicą) którą oferujemy tobie w charakterze firma – firma. Tzn Ty występujesz w roli firmy, której zlecamy wykonywanie prac programistycznych, administratorskich lub wdrożeniowych w projekcie jednego z naszych klientów. W osobnych artykułach opisaliśmy jak wygląda praca na kontrakcie oraz jak wyglądają kontrakty w IT za granicą

 

  • Nigdy nie pracowałem na kontrakcie zagranicznym, jak to wygląda?

Praca na kontrakcie jak wszystko ma swoje plusy i minusy. Musisz sobie zdać sprawę, że działasz jako mała firma świadcząca usługi programowania. To znaczy, że firma na rzecz której pracujesz nie odprowadza za Ciebie składek ani nie wypłaca chorobowego w przypadku jakieś dolegliwości. Nie ma także 3-miesięcznego terminu wypowiedzenia. Nie znaczy to jednak, że z dnia na dzień możesz stracić pracę lub otrzymasz okrojoną pensję. To wszystko reguluje kontrakt.

 

Kontrakty zagraniczne są bardzo zbliżone do krajowych z tą różnicą, że w większości przypadków będziesz musiał zatroszczyć się o lokum czy też formalności związane z zameldowaniem w nowym miejscu pobytu.   Jeśli chodzi o sam charakter pracy to właściwie nie ma różnicy. Przeważnie w zespole czy też firmie jest już kilka osób pracujących w podobnym charakterze. Nierzadko zdarza się, że taki zespół jest międzynarodowy stąd znajomość języka angielskiego jest podstawą w ubieganiu się o taką pozycję. Często osobom pracującym na kontrakcie umożliwia się pracę zdalną a urlop otrzymuje się bez problemu informując o tym z krótkim wyprzedzeniem kierownika projektu.

 

Należy także pamiętać, iż chcąc podpisać kontrakt musicie posiadać własną działalność. Obecnie wszystkie formalności z tym związane można załatwić przez Internet, zatem po złożeniu wniosku ze spokojem można wyjeżdzać. Najlepiej wziąc udział w procesie rekrutacji i w momencie otrzymania oferty pracy złożyć wniosek przez Internet tak by tego samego dnia móc podpisać kontrakt.

 

  • Ile mogę zarobić pracując dla was?

Wszystko zależy od Twojego doświadczenia, umiejętności a także znajomości języków. Stawki negocjowane są indywidualnie. Jeśli w grę wchodzi praca na kontrakcie to jest on najczęściej podpisywany na okres 3 miesięcy ( tzw okres próbny ),  po tym okresie przedłuża się go o kolejne 6 lub 12 miesięcy. Rzadko się jednak zdarza by kontrakt kończył się po okresie próbnym gdyż trzeba sobie zdać sprawę, że te pierwsze 3 miesiące to tak naprawdę wdrażanie pracownika. W skrócie możemy powiedzieć, iż jeśli chodzi o kontrakt zagraniczny to możesz zarabiać nawet kilka razy tyle ile, w tej chwili zarabiasz na umowie o pracę!

 

 

  • Myślę o zmianie pracy jak przebiega współpraca z wami?

Najlepiej przesłać nam CV byśmy mogli zapoznać się z Twoim profilem. Po jego otrzymaniu analizujemy dostępne oferty pracy i kontaktujemy się z Tobą w celu uzgodnienia szczegółów. Dla nas ważne jest by dostarczać naszym klientom specjalistów dokładnie takich jakich od nas oczekują stąd rekrutacja przebiega w dwóch etapach. Najpierw upewniamy się czy to co napisane w przesłanym do nas CV ma pokrycie w rzeczywistości, później organizujemy już proces rekrutacji wraz z naszym docelowym klientem.