Programy na zamówienie

Nasza firma tworzy oprogramowanie komputerowe według wytycznych klienta. Napiszemy program dokładnie dopasowany do Twoich potrzeb i wedle Twoich wymagań. Nasi programiści stworzą na bazie dostarczonego opisu lub listy wymagań darmową wycenę.

 

Zamów własny program

Program na zamówienie

Czy w Twojej firmie stosuje się oprogramowanie komputerowe? Zapewne tak! Czy posiada ono wszystkie funkcjonalności, których potrzebujesz? Zapewne nie! Dzieje się tak z prostej przyczyny: każda firma ma swoją własną specyfikę i chociaż programów wspomagających jej prowadzenie przybywa to nie sposób znaleźć takie oprogramowanie, które byłoby w 100% dopasowane dla Ciebie.

 

Jeśli obecnie dostępne na rynku programy komputerowe w pełni nie spełniają Twoich oczekiwań masz dwie możliwości:

  • Zakupić kolejny program
  • Zlecić napisanie programu na zamówienie.

Pierwsza opcja to kolejny półśrodek. Ilość używanych programów w firmie zacznie się powiększać a tym samym wzrosną koszty ich obsługi, przeszkolenia pracowników, integracji itp. Drugie rozwiązanie chociaż nieco bardziej kosztowne ( o czym za chwilę) to jednak w dłuższej perspektywie nieporównywalnie korzystniejsze rozwiązanie.

 

Zamawiamy program – od czego zacząć?

Aby maksymalnie zyskać na wprowadzeniu do naszej firmy nowego oprogramowania, które zamówimy u producenta powinniśmy przede wszystkim zrobić listę wymagań jakie ma spełniać nasz program i pogrupować poszczególne wymagania ze względu na priorytet. Nie ma sensu od razu zamawiać program, który posiadałby wszystko co chcemy. Program może być rozwijany przez lata a poszczególne funkcjonalności wprowadzane w miarę potrzeb. Plusami takiego rozwiązania jest szybsze dostarczenie przez producenta wymaganego programu, oszczędność pieniędzy i możliwość weryfikacji czy na pewno wszystkie funkcjonalności, które zaplanowaliśmy będą faktycznie potrzebne. Drugim krokiem jest stworzenie krótkiego opisu lub jeszcze lepiej specyfikacji systemu. Ten dokument pomoże nam stworzyć wirtualny zarys zamawianego programu a firmie, do której chcemy skierować zapytanie, precyzyjne oszacowanie kosztów i przedstawienie wyceny.

 

Programy na zamówienie – ile kosztują?

Wśród firm panuje przekonanie, że zamówienie programu komputerowego wiąże się z wysokimi kosztami. Oczywiście programy na zamówienie to trochę większy wydatek niż zakup w sklepie ale korzyści jakie się z tym wiążą w niedługim czasie zwracają inwestycję z nawiązką. Bez fachowej wiedzy nie sposób odpowiedzieć ile wymarzony przez nas program może kosztować. Wszystko zależy od wybranych technologii oraz ilości funkcjonalności. Pamiętajmy, że zawsze możemy przesłać zapytanie z prośbą o wycenę do producenta oprogramowania tak aby rozeznać się mniej więcej jakiego rzędu są to koszty. Pamiętajmy także, iż niektóre firmy posiadają już gotowe aplikacje, które mogą dopasować do naszych potrzeb indywidualnie.

 

Alternatywa dla programu na zamówienie

Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na stworzenie dedykowanego programu na zamówienie. Może się okazać, iż podana przez firmę wycena nie jest dla nas satysfakcjonująca. Co wtedy? Mamy kilka możliwości by mimo wszystko cieszyć się aplikacją skrojoną na miarę.

  • Możemy podjąć próbę negocjacji ceny kosztem terminu wykonania programu.
  • Zmienić lub ograniczyć funkcjonalności systemu.
  • Szukać podobnej, dostępnej na rynku aplikacji i poprosić producenta o jej dostosowanie.

Niestety musimy być świadomi, że usługi programistyczne należą do dosyć kosztownych. Stworzenie dobrego programu komputerowego wymaga nie tylko wysoko wykwalifikowanej kadry ale także bardzo wnikliwej analizy już na etapie pisania specyfikacji.

 

Programy na zamówienie – kiedy warto?

Z pewnością gdy specyfika pracy w naszej firmie odbiega nieco od standardowych schematów a dostępne na rynku rozwiązania nie są wystarczające. Pamiętajmy, że programy na zamówienie to rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb Twojej firmy